Sakura Sky Hotel - Vacation Stay 18442V

  • Wi-Fi
  • Rökfria rum
  • Luftkonditionering
  • Inga husdjur

Sakura Sky Hotel - Vacation Stay 18442V Tokyo prefektur, som ligger cirka 14 minuters promenad från Salon Jumbo golfklubb, har Wi Fi i hela boendet. Det finns också en parkering.

Rummen på det bekväma hotellet har snabbt internet och flerkanals TV samt bekvämligheter som strykjärn med strykbräda, strykutrustning och luftkonditionering. De är utrustade med privata badrum.

Gästerna kan njuta av japanska maträtter, som serveras på restaurangen Marunaka, belägen mindre än 50 meter bort.

Det bekväma hotellet erbjuder boende i distriktet Sumida Ward och ganska nära Termina. Sevärdheter, som du hittar 1 km från detta hotell, inkluderar Tobacco & Salt Museum. Naturvetenskapliga museet ligger invid Sakura Sky Hotel - Vacation Stay 18442V, medan tågstationen Kinshicho ligger mindre än 400 meter bort. Den närmaste tunnelbanestationen är Sumiyoshi, belägen cirka 10 minuters promenad från boendet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Sakura Sky Hotel - Vacation Stay 18442V Tokyo prefektur
Sakura Sky Hotel
Mobilpris

Sakura Sky Hotel

8.2
Väldigt bra 448 recensioner
3 m från boendet
USD 99 USD 89
per natt
Mimaru Tokyo Kinshicho
Mobilpris

Mimaru Tokyo Kinshicho

9.3
Utmärkt 1679 recensioner
84 m från boendet
USD 291 USD 262
per natt
Hotel Tabard Tokyo - Vacation Stay 64558V
Mobilpris

Hotel Tabard Tokyo - Vacation Stay 64558V

8.5
Fantastiskt 2 recensioner
210 m från boendet
USD 184 USD 166
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Tokyo Haneda internationella flygplats
    24 km

    Tågstationer

    Kinshicho station
    400 m

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Strykservice

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Allmänna faciliteter

    • Rökfria rum
    • Hiss

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:00
    Utcheckning: senast 10:00
    Vanliga frågor
    • 🚎
      Vilka hållplatser för kollektivtrafik ligger nära Sakura Sky Hotel - Vacation Stay 18442V?
      Den närmaste busshållplatsen är Sumiyoshi-ekimae, den ligger 10 minuters promenad från Sakura Sky Hotel - Vacation Stay 18442V och tunnelbanestationen Sumiyoshi ligger bara 10 minuters promenad bort.
    • Har rummen på Sakura Sky Hotel - Vacation Stay 18442V en arbetsplats?
      Några rum på Sakura Sky Hotel - Vacation Stay 18442V har arbetsbord.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Tokyo Haneda internationella flygplats
    24 km

    Tågstationer

    Kinshicho station
    400 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Sakura Sky Hotel - Vacation Stay 18442V Tokyo prefektur

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng